Grupa ekscentrycznych kosmitów zastanawia się, co zrobić z Ziemią. Czy ją zniszczyć, czy nie. Postanawiają jednak wpierw wykonać pewien eksperyment. Polega on na tym, że jednemu, przypadkowo wybranemu człowiekowi dają moc natychmiastowej realizacji wszystkich marzeń. Jeśli wykorzysta to dla dobra ludzkości, Ziemia przetrwa. Jeśli nie, to zostanie unicestwiona. Ale Neil Clarke (Simon Pegg) wpierw będzie musiał się nauczyć kontrolować tę moc.
Drugi film warty uwagi to „Pan Turner” (Mr. Turner) Mike’a Leigh. Nominowany do czterech Oskarów bardzo malowniczy obraz ukazuje życie słynnego malarza Williama Turnera, w którego fenomenalnie wciela się Timothy Spall. Jedną z ról gra Mark Stanley, czyli Grenn z „Gry o tron”, którego prawdopodobnie będziemy mieli okazję w „Przebudzeniu Mocy” (oficjalnie jeszcze nie potwierdzono jego roli). „Pan Turner” miał już swoją premierę w Polsce na DVD, był także pokazywany podczas festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu, gdzie cieszył się sporym zainteresowaniem. To sprawiło, że dystrybutor postanowił jednak wprowadzić film do kin. Niestety w ograniczonej liczbie kopii. Warto zauważyć, że za kostiumy w tym filmie odpowiada Dave Crossman.
Na koniec jeszcze jedna głośna premiera. „Fantastyczna czwórka” (The Fantastic Four) Josha Tranka. Czyli film, który pogrzebał szanse młodego filmowca na reżyserię spin-offa „Gwiezdnych Wojen”. Jednym z producentów obrazu jest Simon Kinberg. Za scenariusz odpowiadają Simon Kinberg, Josh Trank i Jeremy Slater. Występują: Kate Mara, Miles Teller, Michael B. Jordan, Toby Kebbell i Jamie Bell.
Film zbiera słabe recenzje. Zapowiada się klapa finansowa, może nie totalna, ale w pierwszy weekend obraz zarobił w Stanach sporo poniżej oczekiwań, a jednocześnie Josh Trank dolał oliwy do ognia. Otóż publicznie zdystansował się od tego filmu, pisząc na twitterze, że to nie jest jego dzieło. Jego wizję podobno pogrzebali producenci rok temu, a była zdaniem Tranka świetna. Potem jednak wpis z twittera skasował. Otoczenie Tranka obwinia Simona Kinberga o robienia młodemu twórcy czarnego PRu, prawdopodobnie to właśnie Kinberg miał istotną rolę zarówno w przyznaniu jak i odebraniu reżyserii „Gwiezdnych Wojen” Trankowi. Josh podobno w swoim scenariuszu miał co najmniej trzy sekwencje na których zrealizowaniu mu zależało. To oczywiście bardzo kosztowne sekwencje. Jednak wypadły one z ostatecznego scenariusza, a producenci mieli inną wizję niż reżyser. Wpływ producentów na twórców w Hollywood jest całkiem spory, co prowadzi do konfliktów. Tym razem jednak nie tłumaczy to zachowania Tranka, który wraz ze swoimi sprowadzonymi na plan szczeniakami narobił szkód i nie był raczej twórcą nieobecnym podczas zdjęć. Zdaniem Foxa, dzieło przerosło Tanka, a młodemu twórcy zabrakło doświadczenia ale i zapału. Jak było naprawdę, pewnie nigdy się nie dowiemy. Większość recenzji jednak nie pozostawia na filmie suchej nitki, a problemem wcale nie jest brak trzech kosztownych sekwencji, a to co nakręcono.
To nowa wersja „Fantastycznej czwórki”. Czworo outsiderów przenosi się do alternatywnego świata, gdzie zdobywają zdumiewające moce. Po powrocie muszą się nauczyć z nich korzystać, by ocalić ziemię przed niegdysiejszym przyjacielem.