TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Horror, bajka i romansidło

2019-03-22 20:26:20

Dziś coś dla fanów horroru. Do naszych kin wszedł właśnie film „To my” (Us) Jordana Peele, który jest także autorem scenariusza. W rolach głównych występują: Lupita Nyong’o (Maz), Winston Duke, Elisabeth Moss, Tim Heidecker, Shahadi Wright Joseph i Evan Alex.



Rodzina z dziećmi odpoczywa sobie, jednak te chwile szybko stają się chaosem ze względu na tajemnicze istoty, które nie mają dobrych intencji.



Za tydzień kolejne dwie produkcje z ludźmi ze Starwarsówka. Po pierwsze „Dumbo” Tima Burtona, czyli aktorski remake klasycznej baśni Disneya. Scenografię tam robił Richard Heinrichs („Ostatni Jedi”). W filmie występują: Lucy DeVito, Eva Green, Colin Farrell, Danny DeVito, Joseph Gatt, Michael Keaton i Alan Arkin.

Dumbo to słoń, który ma wielkie uszy. Czynią go one jednak wyjątkowym, bo dzięki nim może latać.



Kolejna produkcja to dramat wojenny i romans jednocześnie. Film kostiumowy, więc gra w nim Keira Knightley (Sabe). Mowa oczywiście o „W domu innego” (The Aftermath) Jamesa Kenta. Poza Keirą występują: Jason Clarke i Alexander Skarsgård.

Powojenne Niemcy, rok 1946. Rachael Morgan (nominowana do Oscara Keira Knightley) przybywa do zrujnowanego Hamburga w środku mroźnej zimy, by dołączyć do swego męża, Lewisa (Jason Clarke), brytyjskiego pułkownika, któremu powierzono zadanie odbudowania miasta. Gdy tylko przekraczają próg nowego domu, Rachael ze zdumieniem odkrywa, że Lewis podjął zaskakującą decyzję: pozwolił, by dzielili wspaniałe domostwo z jego poprzednim właścicielem, niemieckim wdowcem (Alexander Skarsgård) i jego zbuntowaną córką. W pełnej napięcia atmosferze wrogość i smutek szybko ustępują miejsca namiętności i zdradzie... Reżyseria: James Kent („Testament młodości”). Ekranizacja powieści Rhidiana Brooka.
[Opis dystrybutora]


KOMENTARZE (3)

Świat Filmu

P&O 323: Jak się robi scenografię na postawie projektu?

2019-03-17 06:55:22



Dziś kolejne pytanie do Gavina Bocqueta, scenografa prequeli, o spsosób jego pracy.



P: Jakie są podstawowe kroki przy przekształcaniu pomysłów i konceptów artystycznych w trójwymiarowe plany? Jak decydujesz, co zmodyfikować, by projekt mógł stać się rzeczywisty?

O: Jest wiele różnych dróg by przenieść pomysły koncepcyjne w ostateczną scenografię. Czasem braliśmy rysunki bezpośrednio od grupy artystów Douga Chianga, a następnie bardzo precyzyjnie interpretowaliśmy je tworząc trójwymiarową, pełnowymiarową dekorację. Innym razem, choćby z Gunga City, braliśmy podstawowe pomysły miasta będącego podwodnym bąblem, i pokazywaliśmy je George’owi Lucasowi już w formie modeli projektów. Te modele z czasem stawały się bardziej szczegółowe, zwłaszcza gdy mieliśmy wystarczająco informacji by móc zacząć myśleć jak chcemy to przełożyć na pełnowymiarową scenografię.
KOMENTARZE (4)

Świat Filmu

To właśnie kapitan przeszkadzam

2019-03-08 18:49:11

Już dziś w naszych kinach można oglądać najnowszą produkcję z fabryki Marvela, pod tytułem „Kapitan Marvel” (Captain Marvel). Reżyserują Anna Boden i Ryan Fleck. Razem z Genevą Roberston-Dworet odpowiadają także za scenariusz. W filmie występują - Samuel L. Jackson (Mace Windu), Ben Mendelsohn (Orson Krennic), a także Jude Law, Annette Bening, Djimon Hounsou i Brie Larson w roli tytułowej.

To kolejny odcinek superbohaterskiej sagi Marvela. Tym razem wprowadza nową postać. Carol Danvers staje się jedną z najpotężniejszych istot w całej galaktyce podczas starcia dwóch obcych ras.



Na większe urozmaicenie repertuaru kin trzeba poczekać do przyszłego tygodnia. Na ekrany wchodzi wówczas melodramat – „To właśnie życie” (Life Itself) Dana Fogelmana, który jest także scenarzystą tego filmu. Występują Oscar Isaac (Poe Dameron), Olivia Wide, Annette Bening, Olivia Cooke, Antonio Banderas i Samuel L. Jackson.

Złożona z kilku nowel historia rodziny z Nowego Jorku, której losy znaczone są licznymi tragediami. Punktem wyjścia tej opowieści jest pytanie co by było gdyby: gdyby rodzice nigdy się nie spotkali, gdyby nie doszło do wypadku, gdyby ktoś w porę zauważył pędzący autobus. Reżyser Dan Fogelman zwraca uwagę na kruchość ludzkiego życia i na to, że z kluczowymi decyzjami nie warto zwlekać, bo w końcu może być za późno.
(opis festiwalowy)



Kolejna propozycja to „Przepraszam, że przeszkadzam” (Sorry to Bother You) Bootsa Rileya, który także napisał scenariusz. Występują: LaKeith Stanfield, Tessa Thompson, Jermaine Fowler, Dany Glover i Forrest Whitaker (Saw Gerrera).

Dzisiejsze Oakland, czarnoskóry telemarketer Cassius Green (Lakeith Stanfield) odkrywa magiczny klucz do sukcesu w zawodzie. Tyle że szybko wpada w machinę sukcesu, która wprawdzie zapewnia mu finansowy sukces, ale psuje relacje z dziewczyną, Detroit (Tessa Thompson), uliczną artystką, będącą częścią artystycznego kolektywu twórców w stylu Banksy’ego. Kiedy koledzy Cassiusa rozpoczynają strajk w sprawie ucisku, on ulega czarowi swego uzależnionego od kokainy szefa Steve’a Lifta (Armie Hammer), który proponuje mu pieniądze, o jakich Cassius nawet nie śnił.
(opis dystrybutora)


KOMENTARZE (36)
Loading..