- Oczywiście jest to pierwszy występ Boby Fetta i nie trzeba chyba tego szczegółowo wyjaśniać. Broń Mandalorianina z nowego serialu oparta została na broni, z której Fett korzysta w tym filmie.
- Wprowadzona w „Holiday Special” rodzina Chewbacki jest w pełni kanoniczna dzięki występowi w komiksowej serii „Chewbacca”. Lumpy (zwany Waroo - imię przybrane przez niego w Legendarnych powieściach) pojawia się też w trylogii „Koniec i początek”, ale pierwszy raz Lumpym nazwany został w „Tales from Vandor”. Za to imię ojca Chewacki pojawia się w scenariuszu „Hana Solo”, a ostatecznie nawet w filmie, gdy Chewbacca, przedstawiając się Hanowi, mówi: Chewbacca, syn Attichitcuka. Co ciekawe, pomiędzy „Powrotem Jedi” i „Przebudzeniem Mocy”, zanim powrócił z Hanem do przemytu, Chewbacca spędził kilka dekad właśnie ze swoją rodziną.
- Dzień Życia Wookiech pozostaje kanonicznym konceptem, ma nawet swoje hasło w Databanku na oficjalnej (klik).
- Projekt Kashyyyka z „Holiday Special” wpłynął na wygląd planety w „Zemście Sithów”, a dzięki temu obraz planety pozostaje wierny oryginalnym konceptom we wszystkich późniejszych źródłach kanonicznych.
- Gormaanda, czteroręka kucharka, wspominana została w opowiadaniu „A Recipe for Death” związnym z „Przebudzeniem Mocy”, a ostatnio także w książce kucharskiej „Galaxy’s Edge Cookbook”.
- Ackmenę, barmankę z Tatooine, dostrzeżono w kilku różnych źródłach. Jej zdjęcie z „Holiday Special” można zobaczyć nawet w nowej edycji „The Complete Visual Dictionary”.
- Bludlow, Rodianin ze sceny w kantynie, pojawia się w „Ostatnim Strzale”; innego bywalca - Teaka Sidbama - można dostrzec na stronach Pondy Baby w obu edycjach „Encyklopedii postaci” (to akurat pozostałość jeszcze z Legendarnej wersji książki).
- Mimo że w scenie w kantynie w większości wykorzystywano projekty obcych z „Nowej nadziei”, kostium Dashadego stworzono specjalnie na potrzeby nowego filmu. Ta rasa pojawia się w „Thrawn: Zdrada”, a także w niedawno wydanym komiksie „Allegiance”.
- Pannę, księżyc na którym umiejscowiona jest animowana część filmu, można zobaczyć na mapie w „Smuggler’s Guide”.
- We wspomnianej sekcji animowanej Luke lata Y-Wingiem Y 4, tym samym statkiem, który służy mu też w kanonicznym „Mieczu Jedi” (według Jasona Fry za nawiązanie odpowiada Pablo Hidalgo).
- Obie edycje „Absolutnie wszystko, co musisz wiedzieć” umiejscawiają „Goodnight, But Not Goodbye” (remiks klasycznej melodii z kantyny) na liście największych hitów Tatooine. Tak nazywała się właśnie piosenka, którą Ackmena śpiewała w „Holiday Special”.
Thanks, Marv!
SW-Yogurt2020-11-25 23:46:39
Już by nie zasłaniali się legendarnym skasowaniem, ale odświeżyli cyfrowo i wrzucili na platformę, co to jej nie można oglądać u nas.
Qel Asim2020-11-23 14:14:48
Ciekawy news :)
JJ Abrakad Abrams2020-11-22 11:31:15
Chewbacca aż na kilka dekad został na Kashyyyk? Ciekawe co wtedy Han Solo porabiał.