TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars TV

We wtorek dwa nowe odcinki ''Fantastyki w laboratorium''

2010-03-29 23:42:25 Discovery Science

Jutro o godzinie 21.30 na kanale Discovery Science wyemitowane zostaną dwa premierowe odcinki serialu fantastycznonaukowego ''Fantastyka w laboratorium'' ("Sci-fi Science"), o którym pisaliśmy w tym miejscu. Jak wiadomo serial ten poświęcony jest naukowemu zrealizowaniu najśmielszych pomysłów z SF, a już jutro będzie można przyjrzeć się możliwości współczesnego skonstruowania maszyny do teleportacji, oraz wehikułu czasu.

Odcinek 9: Teleportacja(ang.: Teleportation)
Emisja: wtorek, 30 marca o godz. 21:30

Choć teleportacja kojarzy nam się przede wszystkim z produkcjami typu science-fiction, okazuje się, że nie musi być traktowana wyłącznie jako element scenariusza filmowego. W Instytucie Joint Quantum Uniwersytetu Maryland dr Michio Kaku udowodnią nam, że z teleportacją mamy do czynienia każdego dnia, jednak nie dostrzegamy jej efektów, ze względu na to, że zachodzi na poziomie, niewidocznych dla oka atomów. W dalszej części programu, po spotkaniu z futurologiem Mikiem Trederem oraz dr Raymondem Damadianem – jednym z twórców skanera rezonansu magnetycznego, dr Kaku wpadnie na kolejny, niesamowity pomysł. Obmyśl projekt konstrukcji, która, łącząc w sobie zaawansowaną technologię rezonansu magnetycznego, laser oraz trójwymiarowe bio-drukarki, być może pozwoli na przenoszenie obiektów z jednego miejsca w inne, bez zachowania ciągłości ich istnienia w przestrzeni.
Odcinek 10: Wehikuł czasu (ang.: Time Machine)
Emisja: wtorek, 30 marca o godz. 22:00

Choć podróż w czasie brzmi jak kolejna historia rodem z science-fiction, dr Michio Kaku i tym razem postara się dowieść, że nie jest to wyłącznie fantastyka. Prof. Jeffrey Hoffman – pierwszy człowiek, który spędził ponad tysiąc godzin w przestrzeni kosmicznej – wytłumaczyw jaki sposób, dzięki tzw. efektowi dylatacji czasu, stał się podróżnikiem w czasie. W trakcie wizyty na Uniwersytecie Princeton dr Kaku odwiedzi również dr Richarda Gotta, który opowie o swojej teorii podróży w czasie, wykorzystującej struny kosmiczne, a więc pozostałe po Wielkim Wybuchu gigantyczne smugi pierwotnej energii. W Massachusetts Institute of Technology inny naukowiec – Max Tegmark, postara się dowieść, że tunele czasoprzestrzenne mogą stać się w niedalekiej przyszłości realnym środkiem podróżowania.
TAGI: Fantastyka w laboratorium (8)

KOMENTARZE (7)

  • Maciek_Revan2010-03-30 19:10:09

    Znowu liga mistrzów :D

  • spacemaster922010-03-30 19:01:54

    a kto tak w ogóle powiedział, że to ma się tyczyć tylko gwiezdnych wojen ??

  • Rycu2010-03-30 18:56:49

    No wreszcie ktoś powiedział prawdę o tym programie po pierwszych odcinkach (miecz świetlny i gwiazda śmierci) na których się zawiodłem, krótko mówiąc. Pomyślałem do trzech razy sztuka ale teraz dość, z propagatora tej serii stanę się jej oponentem. To mało interesujący serial przeznaczony tylko dla.....nie będę nikogo poniżał za to że lubi ten serial po pobudza wiedzę na temat dzisiejszej wiedzy technicznej i tylko tyle, tylko powiem że szkoda marnować swego czasu, oraz uwagi na coś takiego.

  • Kwarc2010-03-30 17:47:03

    Chyba jestem jedynym w Bastionie, któremu ten program niezbyt odpowiada. Jak dla mnie to wszystko to jakaś papka dla amerykańskiego widza.

  • Sebeo2010-03-30 15:25:39

    Nie słyszałeś o dylatacji czasu? Fizyka się kłania ;) Może nie jest to już związane z SW ale ciągle mnie to interesuje. W sumie zawsze mnie interesowało ;]

  • Dave2010-03-30 15:11:13

    Coraz dalej odchodzi od SW...

  • Sith Acolyte2010-03-30 11:39:08

    O tunelach słyszałem, ale coś takiego jak dylatacja?

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..