TWÓJ KOKPIT
0

Przebudzenie Mocy

Zapowiedź polskiego wydania Blu-ray 3D

2016-10-19 07:33:51



3 listopada 2016 ruszy w Polsce sprzedaż wydania 3D „Przebudzenia Mocy”. „Gwiezdne Wojny : Przebudzenie Mocy (3BD 3-D) Edycja Kolekcjonerska” składać się będzie z blu-raya 3D, kilku nowych dodatków oraz dołączonego wydania podstawowego. Polskim dystrybutorem Disneya jest firma Galapagos.

Kilka informacji o polskim wydaniu:

Reżyser: J.J. Abrams
Scenariusz: Lawrence Kasdan, J.J. Abrams, Michael Arndt
Występują: Harrison Ford, Mark Hamill, Carrie Fisher, Daisy Ridley, Oscar Isaac, John Boyega, Adam Driver
Producent wykonawczy: JJ.Abrams, K.Kennedy
Muzyka: John Williams



Opis filmu: Nowość! Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy teraz dostępne w wydaniu kolekcjonerskim na Blu-ray™ 3D! Kylo Ren i i złowieszczy Najwyższy Porządek rosną w siłę, a Luke Skywalker przepadł bez wieści w chwili, gdy galaktyka potrzebuje go najbardziej. Rey i Finn łączą siły z Hanem Solo i Chewbaccą w poszukiwaniu ostatniej nadziei na przywrócenie pokoju w galaktyce. Wydanie specjalne zawiera film w wersjach Blu-ray 3D oraz Blu-ray 2D i dysk Blu-ray 2D z dodatkami w wersji rozszerzonej w tym z nowymi materiałami jak Brzmienia Gwiezdnych Wojen, Wizyta w zbrojowni, Komentarz audio reżysera J.J.Abramsa i inne.

Rok produkcji: 2016
Kraj produkcji: USA
Czas trwania filmu: 132 min.
Wersja wydania: 1
Wersje językowe filmu: polska, angielska, niemiecka
Dźwięk wersji oryginalnej filmu: 5.1 Dolby Digital polski dubbing, 7.1 DTS-HDHR angielski, 5.1 DTS-HDMA niemiecki
Napisy: polskie, niemieckie, angielskie dla niesłyszących
Wersja dla niesłyszących: angielskie
Licencja: film do sprzedaży detalicznej bez licencji do wypożyczania
Dodatki:
Komentarz audio reżysera J.J.Abramsa• Sceny niewykorzystane• Opowieść o mocy dzwięków• Brzmienia Gwiezdnych Wojen• Galaktyczna moda• Wizyta w zbrojowni• Złomiarka i Szturmowiec – Daisy Ridley i John Boyega• Za kulisami Przebudzenia Mocy: filmowa podróż• Moc zmian• Przebudzenie scenariusza: ekipa czyta skrypt• Budowa BB-8• Ożywianie filmowych stworów• Scenariusz walki: epicki pojedynek• John Williams: wyzwania kompozytora• ILM: magia efektów specjalnych

W niektórych sklepach ruszyła już przedsprzedaż. Wydanie to to wydatek rzędu 150 PLN.
KOMENTARZE (35)

Przebudzenie Mocy

Scena wycięta z "Przebudzenia Mocy"

2016-10-18 22:23:43 EW

15 listopada, za oceanem, do sprzedaży trafi wydanie Blu-ray 3D "Przebudzenia Mocy". Pisaliśmy o nim w tym miejscu. W ramach promocji tego wydania opublikowano kolejną wyciętą z filmu scenę, nie pokazywaną wcześniej szerszej publiczności. Znajdzie się ona wraz z wieloma nowymi dodatkami na płycie BD. Scenę możecie zobaczyć poniżej.



Również w ramach promocji tego wydania, wczoraj otrzymaliśmy próbkę komentarza J.J. Abramsa do filmu.


KOMENTARZE (12)

Przebudzenie Mocy

8 rzeczy, których możecie nie wiedzieć o stworach „Przebudzenia Mocy”

2016-10-16 21:19:45 oficjalna

Amy Radclife zebrała kilka ciekawostek na temat stworów z „Przebudzenia Mocy”. To nie tylko informacje o zachowaniach tych istot, które wymyślili twórcy, ale też kilka szczegółów zza kulis.

Szalony dźwiękowiec
Gdy jeden z ratharów na pokładzie „Eravany” przyssał się do „Sokoła Millennium”, a ten ruszył, usłyszeliśmy pewien dziwny dźwięk. David Acord, który nadzorował montaż dźwięku wspomina, że nagranie tego dźwięku wymagało od niego poświęcenia. Mówiąc wprost dusił się. Zacisnął sobie palce na gardle i próbował wydać jakiś dźwięk.



Coś o luggabestiach
Stwór lugga nie nosi mechanicznej zbroi tylko dlatego, że jest to jakiś modny trend. Wg Słownika ilustrowanego bestie te mają cybernetyczno-mechaniczne rozszerzenia, które ułatwiają im przetrwać w srogim klimacie Jakku. Czyszczą powietrze z piasku czy zajmują się przetwarzaniem wody.





W The Art of Star Wars The Force Awakens Christian Alzmann wspomina, że tworząc luggabestię sięgał po pomysły z „Nowej nadziei”. Tam tworzyli banthę, używając słonia. To był punkt wyjścia, tak by stworzyć banthę w wersji nowej i ulepszonej.



Kukiełki
Choć wiele stworów wymaga dziś komponentów elektronicznych lub pracy wielu osób, to pojawił się jeden bardzo klasyczny. Piaskoryjec (Sandborer), czyli nocnorobak na Jakku to ręczna pacynka, którą kontrolował osobiście Neal Scanlan. Pomysł na stwora miał J.J. Abram i to on przyszedł z tym do Scanlana. Wydawało się, że budżet i czas mogą być problemowe. Scanlan uznał, że będzie to kosztować 100 funtów. Artysta koncepcyjny wyliczył, że 50. Zbudowali to w trakcie przerwy na lancz. Kukiełkę operował osobiście Neal Scanlan zakopany w piasku tak, że wystawała mu tylko ręka.





Do operowania happabora potrzebowano pięciu ludzi. Scanlan zauważa, że chcąc zrobić coś bardziej złożonego, trzeba wpierw uprościć, co się da. Wyzwaniami są tu takie sprawy jak scena, w której happabor pije wodę. Podobnie jak Teedo, to wszystko były stworzenia operowane przez ludzi. Ale jednocześnie zdecydowanie trudniej to stworzyć, bo nikt na początku nie wie jak.



Jednocześnie happabore to ulubiony stwór Scanlana. Właśnie dlatego, że użyto prostych technik. Jest z niego bardzo dumny.

W Abu Zabi Scanlan miał pomysł, by przyciągnąć więcej much do happabora, tak by dodać trochę klimatu. Wymyślił, że posmaruje go miodem, by zwabić owady. Przyciągnęło, ale muchy zamiast zainteresować się happaborem przyczepiły się do Scanlana, nie mógł się ich pozbyć przez cały dzień.



Stalodzioby (Steelpecker) powstały w wyniku rozmowy między Abramsem a Stevenem Spielbergiem. To wystarczyło i Jake Davies stworzył żerujące na maszynach ptaki, które mają niewielką ilość piór.


KOMENTARZE (14)
Loading..