Zaczynamy od świeżynki. W sprzedaży pojawił się piąty tom serii „Dzikich Kart” zatytułowany „Brudne gry” (Down and Dirty). Nad całością czuwa George R.R Martin, ale nas interesuje jeden z autorów opowiadań, czyli Walter Jon Williams. Piąty tom liczy sobie 700 stron, kosztuje 45 PLN, przetłumaczył go Michał Jakuszewski, zaś wydał Zysk.
Na ulicach Dżokerowa wybucha wojna między mafią i Widmowymi Pięściami. Przemoc wyrwała się spod wszelkiej kontroli i nawet asowie i dżokerzy są zmuszeni toczyć bój z siłami świata przestępczego…
"Brudne gry", piąty tom cyklu superbohaterskiego "Dzikie karty", rozgrywa się w tym samym, stworzonym przez George’a R. R. Martina uniwersum, w czasie wydarzeń opisanych w "Wyprawie asów" i tuż po nich.
Trzy główne wątki książki tworzą splatające się ze sobą opowieści. Pierwsza z nich opowiada o kryzysie tożsamości Żółwia, który zwątpił w sens swej superbohaterskiej działalności. Druga stanowi relację z życia Croyda Crensona, który przechodzi przez dwie kolejne transformacje. Wreszcie trzecia to opowieść o wysiłkach Tachiona, próbującego uporać się z nowo odnalezionym wnukiem Blaise’em, wojną gangów na ulicach Dżokerowa oraz zagrożeniem, jakie stwarza Crenson.
Nakładem wydawnictwa Rebis ukazał się zbiór opowiadań Kevina Hearne, będący uzupełnieniem „Kronik Żelaznego Druida”. „Tarcza Gai” (Iron Druid Short Stories Collection) została przetłumaczona przez Marię Annę Smulewską-Dziadosz, ma 436 stron i kosztuje 37,90 PLN.
Zbiór opowiadań w ramach cyklu „Kroniki Żelaznego Druida” – serii o Atticusie O’Sullivanie.
Większość tych dziewięciu opowiadań o druidzie i jego psie trafia do druku po raz pierwszy – w Stanach i innych krajach anglojęzycznych funkcjonowały dotąd tylko jako e-booki. Autor „Kronik Żelaznego Druida” wykorzystuje tę krótszą formę jako sposób, by wypełnić luki między powieściami, zdradzić więcej szczegółów o ich bohaterach, ale przede wszystkim pozwolić Atticusowi posnuć opowieści godne starego druida, w których nie zabraknie egipskich kotów i sarkofagów, Szekspira i jego wiedźm, wiewiórek, poszukiwań Graala, wróżb z sera oraz ziemniaków z niebiańskim sosikiem.
Rebis dopieścił też fanów Timothy’ego Zahna. Ukazał się drugi tom „Kronik Manticore” pt. „Wezwanie do walki” (A Call to Arms), przetłumaczony przez Radosława Kota. Całość liczy sobie 432 strony i kosztuje 34,90 PLN. Głównym autorem książki jest David Weber, a współautorami właśnie Zahn i Thomas Pope.
Porucznik Uriah Travis Long zawsze tęsknił za ładem i porządkiem, co zachęciło go do wstąpienia do Royal Manticoran Navy. Tam okazał się nie tylko entuzjastą regulaminów, ale także kimś zdolnym myśleć w nieschematyczny sposób. Ten niespodziewany talent otworzył mu drogę do kariery oficerskiej. Skorzystał z szansy, bo chociaż poznał także ciemne strony służby, poczucie obowiązku okazało się silniejsze, niż rozczarowanie jak i obawy związane z planami parlamentu Królestwa Manticore, gdzie rosła w siłę frakcja uważająca utrzymywanie floty za zbędny wydatek. Bo któż mógłby zagrozić małemu i leżącemu na boku układowi planetarnemu? Od stu lat nikt nie próbował go przecież niepokoić…
Na koniec jeszcze Terry Brooks. „Kamienie Elfów Shannary” ( The Elfstones of Shannara) ukazały się nakładem wydawnictwa Replika w okładce filmowej (albo serialowej). Tłumaczył Piotr Hermanowski. Całość ma 480 stron i kosztuje 39,90 PLN.
Bestsellerowa powieść fantasy z przeniesionego na ekrany cyklu „Kroniki Shannary”
Gdy starożytne drzewo Ellcrys zaczyna umierać, siły zła znajdują sposób, by powrócić na ziemię…
Magiczne drzewo Ellcrys przez lata chroniło Cztery Krainy przed powrotem demonów. Teraz drzewo umiera, a utrzymywana przez nie Ściana Zakazu słabnie, przepuszczając demony do świata ludzi, elfów, trolli i gnomów.
Księżniczka Amberle, półelf Wil Ohmsford oraz waleczna Eretria wyruszają w niebezpieczną misję, mającą doprowadzić do odrodzenia drzewa. Nad bohaterami czuwa legendarny druid, Allanon, lecz każdy krok wybrańców śledzi najgroźniejszy z demonów, bezlitosny Dagda Mor.