TWÓJ KOKPIT
0

Spoza galaktyki

Kolędy Christophera Lee

2014-12-24 07:41:52

Z okazji świąt Bożego Narodzenia Christopher Lee nagrał świąteczne kolędy. Wszyscy wiemy jednak, że nie będą to zwykłe, tradycyjne utwory, a raczej ich heavy metalowe wersje. Sir Christopherowi przy tym singolwym albumie pomagał gitarzysta Hedras Ramos, ale uwaga, nie jest to pierwsze podejście aktora do metalowych kolęd, a trzecie. Wszystkie single można kupić na iTunes, Amazonie i Google Music. Fragmentów zaś możecie posłuchać poniżej.

Obecnie seria składa się z następujących mini-albumów: „A Heavy Metal Christmas” (2012), „Jingle Hell” (2013) i „Darkest Carols, Faithful Sing” (2014).


KOMENTARZE (6)

Spoza galaktyki

Wieści spoza galaktyki

2014-12-13 09:34:36

Rynek wydawniczy nas nie rozpieszcza jeśli chodzi o nowe książki starwarsowych autorów. Ale to nie znaczy, że nic nie ma. Pojawiły się dwa dzieła zbiorowe, w które mają wkład autorzy znani nam z Expanded Universe.

Pierwsze z nich to bardzo ciekawe dzieło, „Mongoliada: Tom 1” (The Mongoliad: Book One). Jest to dzieło, które tworzyli: Greg Bear, Neal Stephenson, Mark Teppo, Cooper Moo, Nicole Galland, Erik Bear i Joseph Brassey. Początkowo powstawało i było publikowane jedynie w Internecie, z czasem jednak cykl doczekał się książkowego wydania. Za polską edycję odpowiada wydawnictwo Mag, książka ma 432 strony, jest wydana w miękkiej okładce i kosztuje 39 PLN, tłumaczył Robert Waliś.

Łącząc historyczne wydarzenia z porywającą fikcyjną fabułą, pierwsza część trylogii „Mongoliada” ujawnia tajemną historię trzynastowiecznej Europy.

Jest 1241 rok, a Mongołowie po przekroczeniu Azji przygotowują się do najazdu na Europę. Niewielka drużyna wojowników, spadkobierców starożytnej sekretnej tradycji, obmyśla rozpaczliwy plan powstrzymania ataku. Muszą zabić Chana nad Chanami; jeśli zawiodą, cały chrześcijański świat czeka zagłada.

Po koniec dziewiętnastego wieku tajemnicza grupa angielskich entuzjastów sztuk walki poprosiła Sir Richarda F. Burtona, słynnego specjalistę od egzotycznych języków i historii szermierki, o przetłumaczenie zbioru rękopisów – zaginionych kronik tej rozpaczliwej walki o ocalenie Europy. Tłumaczenia Burtona przepadły, dopóki zespół archeologów amatorów nie odkrył ich w ruinach pewnej posiadłości w Trieście. Na podstawie tych przekładów oraz materiałów źródłowych odtworzono epicką opowieść, której nadano tytuł „Mongoliada”.


Drugi tom zapowiadany jest na pierwszą połowę 2015.

Kolejna książka to nowość na naszym rynku. „Dzikie karty” (Wild Cards) to coś pomiędzy antologią opowiadań a powieścią mozaikową, całość zebrana jest i zredagowana przez George’a R.R. Martina. Jedno z opowiadań zaś napisał Walter Jon Williams.
Za polskie wydanie odpowiada Zysk i spółka, tłumaczyła Krystyna Chodorowska. Książka ma 652 strony, jest wydana w miękkiej okładce i kosztuje 39,90 PLN. W 1987 została nominowana do nagrody Locus w kategorii najlepszej antologii.

Pierwszy tom kultowego cyklu, w nowej edycji rozszerzony o kilka znakomitych opowiadań.

Alternatywna historia świata, w której obcy wirus uderzył w Ziemię w następstwie II wojny światowej, obdarzając garść ocalałych nadzwyczajnymi mocami. Niektóre z istot zostały nazwane Asami z powodu nadludzkich zdolności umysłowych i fizycznych, inne z powodu przybierających różne formy deformacji ciał i umysłu Jokerami, nieliczni zwrócili się przeciw ludzkości i opowiedzieli po stronie zła. Dzikie karty to historia ich wszystkich.


Pozostałe wieści. Jakiś czas temu informowaliśmy, że duet James S.A. Corey był nominowany do nagrody Locusa za powieść „Abaddon’s Gate”. Warto dodać, że udało im się ją wygrać.

Natomiast mamy smutną wiadomość dla wielbicieli twórczości Daniela Abrahama (połowa S.A. Coreya). Otóż w Polsce ukazywał się jego cykl „Smocza droga”. Niestety wydawnictwo Ars Machina, które miało do niego prawa ogłosiło, że z końcem roku zamyka działalność. To drugi cykl tego autora, który ma póki co nikłe szanse na zakończenie u nas. Wcześniej z kontynuacji cyklu „Cena ostateczna” zrezygnowało wydawnictwo Mag.

Ale nie wszystko stracone. Otóż w przypadku wydawnictwa Mag jest szansa, że czasem sięgną po kolejne tomy. Tak się właśnie dzieje z trylogią „InterŚwiat” którą pisali Neil Gaiman i Michael Reaves. W Polsce pierwszy tom ukazał się w 2007 i słuch po serii zaginął. Mag chce wydać go jeszcze raz w nowej edycji w 2015 oraz przy okazji dokończyć trylogię.
KOMENTARZE (7)
Loading..