Recenzja Nestora
28 numer serii Marvel Comics Star Wars opowiada o losach Hana Solo i Wookiego Chewbacci po ucieczce z największego kasyna w Galaktyce, zwanego potocznie Kołem. Do akcji włącza się znany gangster Jabba i nie wygląda on tak jak sobie to większość wyobraża. Co z pewnością jest największą ciekawostką tego zeszytu.
Sokół Milenium, po walce z oddziałami Lorda Vadera, ląduje awaryjnie na Orleonie, gdzie Han ma jedną ze swoich kryjówek. W trakcie naprawiania frachtowca, w okolicy ląduje statek Jabby i jego zbirów. Dzięki sprytowi gangstera zdołał on ustalić miejsce przebywania kapitana Solo. Między stronami dochodzi do starcia, przez kilka dni prowadzą wymęczające walki, w których stratny jest Jabba. W końcu chcąc przełamać szale bitwy na swoją stronę, ludzie Hutta używają ciężkiej broni, która przebudza kamieniomity. Te natomiast są śmiertelnym zagrożeniem, zarówno dla przemytników, jak i gangsterów. Co ciekawe, odpowiedź na tytułowe pytanie: „What ever happend to Jabba the Hutt?”, dostajemy zaraz na pierwszej stronie: „He is alive and well and trying to kill Han Solo on an obscure planet called Orleon”. To co w tym komiksie najbardziej przyciąga naszą uwagę to sam Jabba the Hutt. Nie jest on grubym ślimakiem, ale humanoidem. Widzimy go takiego jak w drugim zeszycie serii. Przy okazji można wspomnieć, że Jabba zawdzięcza swój wygląd Edycji Specjalnej Gwiezdnych Wojen, to tam dorzucono do filmu wyciętą scenę z hangaru w Mos Eisley. Wracając jednak do samej fabuły, akcja jest szybka, przez co komiks ma niesamowite tempo. Rzadko widujemy takie prowadzenie w klasycznych komiksach Star Wars. Choć muszę przyznać, że z każdym numerem seria nabiera większego rozmachu, a dobra i szybka fabuła staje się standardem, co też można wywnioskować po moich ocenach. Po całej masie pojedynków strzeleckich i pościgów, dostajemy ciekawe zakończenie, które jest uwieńczeniem całego zeszytu.
Jak zawsze z rezerwą podszedłem do komiksu widząc nazwisko Day przy rozkładzie „ARTISTS”. No i po raz kolejny się myliłem. Rysunki Gene’a i Carmen są coraz lepsze. Dokładność, której brakowało, z czasem zaczęła się pojawiać. O dziwo, Chewbacca wygląda lepiej niż Han Solo, który ostatnio jest traktowany dość luźno. Strefa artystyczna w tym komiksie trzyma wysoki poziom. Wszystko w połączeniu z ciekawą i szybką historią daje świetny efekt.
Ocena końcowa
|
Ogólna ocena: 6,5/10 Klimat: 10/10 Rozmowy: 5/10 Rysunki: 5/10 Kolory: 4/10 Opis walk: 7/10 Opis świata SW: 4/10 |
OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować Wszystkie oceny Średnia: 6,00 Liczba: 3 |
|
SW-Yogurt2018-12-11 22:12:26
Jabba Jabbą, ale parasol nad nim, to jest to! ~:)