Zazwyczaj gracz TCG ma jedno wymaganie dotyczące talii. Ma wygrywać. Warto jednak pamiętać, że za kartami stoją konkretne postacie i zdarzenia. Dzięki temu możemy spróbować opowiedzieć nimi jakąś historię. W tym artykule będziemy konstruować talię Jasnej Strony, która postara się opowiedzieć bitwę o Endor.
Założenia.
Z oczywistych względów ograniczymy się tylko do kart z dodatku Return of the Jedi oraz nieoficjalnego Battle of Endor. Priorytetem jest jak najlepsze oddanie finałowych scen z filmu, ale chcielibyśmy, aby talia ta mogła również wygrywać, a przynajmniej stanowić jakieś wyzwanie dla przeciwnika. Bądź co bądź, Jasna Strona kanonicznie powinna ten konflikt wygrać.
Strefa kosmiczna.
Filmowa bitwa kosmiczna koncentruje się przede wszystkim na myśliwcach i to one będą stanowić trzon naszych sił. Nie należy jednak zapominać o reszcie rebelianckiej floty. Za jej reprezentanta mógłby posłużyć jakiś krążownik Mon Calamari (np. Home One), ale do naszej talii bardziej będzie pasować karta Endor Rebel Fleet. Nie dość, że odzwierciedla całą flotę, to jeszcze jest wzmacniana przez myśliwce, na których chcemy oprzeć strefę.
Wśród myśliwców szukamy przede wszystkim opcji za 3 lub mniej punktów budowy. W tym przedziale najlepiej sprawdzają się karty A-wing, Red Squadron X-wing i Gold Squadron X-wing. Szczególnie ta ostatnia jest ciekawą opcją, ponieważ posiada zdolność Hidden Cost 2. Nasza talia nie wykorzystuje dużej ilości punktów Mocy, więc możliwość płacenia nimi zamiast punktami budowy jest bardzo opłacalna. Z odrobinę droższych opcji warto zwrócić uwagę na kartę Wedge's X-wing A. Kiedy miałby zostać zniszczony, może przenieść żetony obrażeń z siebie na inną jednostkę w strefie kosmicznej. Mięsa armatniego akurat w tej strefie mamy dużo, więc taka zdolność idealnie wpasowuje się w naszą strategię gry. Tak mocno chroniona jednostka aż się prosi o dodanie pilota. Najlepiej oczywiście Wedge'a Antillesa, żeby trzymać się naszej opowieści. Będziemy o tym pamiętać wybierając postacie.
Ostatecznie nasze karty do tej strefy wyglądają następująco:
3 x A-wing
2 x Endor Rebel Fleet
4 x Gold Squadron X-wing
4 x Red Squadron X-wing
3 x Wedge's X-wing A
Strefa naziemna.
Wykorzystywane zestawy nie dają nam zbyt dużej możliwości wyboru jednostek do tej strefy. Zasadniczo jedyna sensowna opcja to oparcie się na Ewokach. Na szczęście jest to akurat zgodne z naszą koncepcją talii.
Ta arena jest zwykle dominowana przez Ciemną Stronę, która ma naprawdę wiele mocnych jednostek naziemnych. Potrzebujemy jakiejś sprytnej strategii, jeśli chcemy mieć tutaj choć cień szansy na zwycięstwo. Pierwszy pomysł, to użycie jednostek ze zdolnością Stealth. Dzięki temu szybkie jednostki przeciwnika w ogóle nas nie zaatakują. Jeśli przeciwnik oprze się akurat na nich, karty takie jak Rebel Commando Unit i Ewok Hunters mogą dać nam łatwe zwycięstwo. Niestety, jeśli Ciemna Strona użyje mocnych, wolnych jednostek, to zbyt długo takimi siłami się nie nacieszymy. Niestety żadna z możliwych do wybrania jednostek nie jest w stanie samotnie pokonać np. jakiegoś potężniejszego AT-AT.
Na szczęście jeśli przyjrzymy się dostępnym postaciom i lokacjom, to zobaczymy, że dosyć łatwo możemy dać naszym jednostkom naziemnym zdolność Stun. Bardzo kusząca opcja, aby móc rozprawić się z molochami. Tym bardziej, że jeśli zaatakujemy takiego giganta wieloma Ewokami, to efekty tej zdolności będą się kumulować. Skoro już mamy plan, to możemy dobrać jednostki najbardziej odpowiednie do jego realizacji. Ewok Warriors dostają zdolność Stun jeśli posiadamy lokację naziemną o podtypie Endor. Ponieważ zdecydowanie planujemy dodać taką lokację, to śmiało wrzucamy ich do talii. Ewok Squad ma za to zdolność Hidden Cost, która pozwoli im i wystawić się tanio, i na dodatek ukryć się na jedną turę przed atakami wroga. Nasze szanse zaczynają w tej arenie wyglądać trochę bardziej obiecująco niż się to mogło z początku wydawać, ale nie należy zapominać, że w tej arenie będziemy grać raczej na przetrwanie. Co w sumie jak najbardziej pasuje do filmu.
4 x Ewok Hunters
4 x Ewok Squad
4 x Ewok Warriors
2 x Rebel Commando Unit
Strefa postaci.
Pierwszym dylematem, który musimy rozwikłać składając tę arenę, jest kwestia, ile filmowych, unikalnych postaci chcemy mieć w naszej talii. Problem w tym, że mamy do wyboru sporą liczbą kart wzmacniających Ewoki, a filmowa "wielka trójka" - Han, Leia i Luke - nie dość, że Ewokami nie są, to jeszcze nie umieją ich specjalnie wzmocnić. Tym samym psują nam trochę naszą strategię. Luke'a możemy odrzucić jako pierwszego. Ma co prawda parę ciekawych opcji do wyboru, ale w filmach nie uczestniczył w walkach u boku Ewoków, więc nie pasuje do opowiadanej historii. Z tego punktu widzenia Han i Leia pasują zdecydowanie bardziej, ale brakuje im synergii z naszymi pozostałymi kartami. Dla przyzwoitości i poczucia opowieści dorzućmy jednak po jednej kopii ich kart - Hana w wersji M (jego Stealth w szczególności może się przydać, jeśli przeciwnik będzie grał czymś szybkim - np. Sithami) oraz Leię w wersji M (do atakowania dwóch jednostek na raz, gdyby przeciwnik grał kartami o niskim koszcie wystawienia). Tego typu wątpliwości nie ma już jednak w przypadku karty Chewbacca (N), który daje tani Retaliate wszystkim naszym Ewokom. Zdolność ta potrafi mocno pomieszać plany przeciwnika, szczególnie jeśli zmusi go do zastanawiania się, czy aby na pewno chce atakować wszystkimi jednostkami i narażać je na zniszczenie.
Musimy oczywiście dorzucić komplet Ewok Scout Leaderów, którzy przyspieszają pozostałe Ewoki i dają im zdolność Stun, co ładnie łączy się z naszymi planami w strefie naziemnej. Ewok Warrior z kolei, nie dość że jest bardzo tani, to jeszcze jest tym silniejszy im więcej mamy Ewoków. Nie może również zabraknąć miejsca dla Wicketa z jego zdolnością Stealth, która, jak pamiętamy, jest dość istotna w naszej strategii. Na koniec dorzucamy jeszcze Wedge'a Antillesa C, tak jak omawialiśmy to składając arenę kosmiczną. Nie dość, że wzmocni pilotowany myśliwiec, to jeszcze pomoże ratować te niepilotowane.
Ostatecznie, lista wykorzystanych postaci prezentuje się następująco:
3 x Chewbacca N
4 x Ewok Scout Leader
4 x Ewok Warrior
1 x Han Solo M
1 x Princess Leia M
2 x Wedge Antilles C
3 x Wicket W. Warrick B
Lokacje.
Przy składaniu areny postaci dodaliśmy m.in. komplet kart Ewok Warriors korzystających z lokacji o podtypie Endor. W naszych rozważanich ograniczymy się zatem tylko do lokacji o tym podtypie. Z pozoru kuszącą opcją wydaje się Bright Tree Village. Obniżanie kosztu Ewoków, przy talii opartej na zalaniu przeciwnika naszymi jednostkami wydaje się całkiem sensowne. Problem w tym, że żeby ta karta pozwoliła nam zaoszczędzić punkty budowy, musimy wystawić co najmniej 3 jednostki Ewoków i to już po setupie. Ta liczba teoretycznie nie robi wrażenia, ale nie należy zapominać, że w naszej talii są jeszcze karty bez podtypu Ewok, a na dodatek przeciwnik może podmienić naszą lokację zanim zacznie przynosić zyski. Zdecydowanie lepszą opcją jest Endor Battleground - karta dająca naszym jednostkom zdolność Stun 2. Nie dość, że idealnie wpisuje się w nasz plan, to jeszcze może być wystawiana do areny naziemnej lub postaci, w zależności od tego, co nam się bardziej w danym momencie opłaci. Inną ciekawą możliwością, szczególnie potężną jeśli przeciwnik oprze się na Sithach i będzie wykorzystywał sporo punktów Mocy, jest karta Forests of Endor sprawiającą, że nie-Endorowe jednostki naziemne przeciwnika muszą płacić po 2 punkty Mocy za każdą możliwość zadania obrażeń. Molochy Ciemnej Strony, które nie atakują, bo przeciwnikowi nie starczy Mocy na obronienie swoich Sithów? Kusząca perspektywa.
2 x Forests of Endor
2 x Endor Battleground
Karty misji.
W wykorzystywanych zestawach nie ma żadnej misji, która byłaby grywalna a przy tym nawiązywała do walk o Endor, więc tutaj nie dodajemy żadnej karty.
Karty bitewne.
Ograniczenie się tylko do tych dwóch dodatków, ponownie zostawia nam mało opcji do wyboru. W przeciwieństwie do kart misji, dysponujemy tu jednak paroma ciekawymi możliwościami. Pierwszą z nich jest karta Break Off the Attack, która za 4 punkty Mocy tapuje wszystkie jednostki kosmiczne przeciwnika. Jak już było wspomniane, Mocy akurat powinniśmy mieć pod dostatkiem, więc koszt nie jest przerażający, a możliwość bezkarnego atakowania przeciwnika przez jedną turę, może przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść, jeśli mielibyśmy jakieś kłopoty w tej arenie.
Kolejną ciekawą, a przy tym bardzo pasującą do naszej opowieści, opcją jest Log Trap. 6 kości obrażeń za 1 punkt Mocy, to bardzo dobry układ. Co prawda karta działa tylko na powolne jednostki naziemne Ciemnej Strony, ale przecież to ich się właśnie najbardziej obawiamy w tej arenie. Szybkimi jednostkami zajmą się przecież nasi "stealthowcy".
3 x Break Off the Attack
3 x Log Trap
Ekwipunek.
Mamy tu trochę ciekawych opcji. Broń Ewoków wydaje się ciekawa, ale niestety jest trochę za słaba, żeby ją wrzucać. Ciekawa jest natomiast kusza Chewbacci. Możliwość atakowania jednostek naziemnych z areny postaci może być właśnie tym, co przechyli szalę zwycięstwa na naszą korzyść w tej najtrudniejszej arenie. Wadą jest oczywiście to, że musimy pociągnąć na raz i tą broń i Chewbaccę, co może nie być łatwe. Chętni mogą zatem użyć zamiast kuszy, karty Ewok Bow. Nie jest silna, ale pozwala dręczyć przeciwnika w arenie postaci siedząc bezpiecznie wycofanym. Niewiele to jednak da, jeśli przeciwnik wystawi coś z Evadem, a to właśnie tej opcji w arenie postaci powinniśmy się najbardziej obawiać.
2 x Chewbacca's Bowcaster A
Taktyka.
Jeśli przeciwnik opiera się na szybkich jednostkach, mamy szczęście. Stealth pozwoli nam go pozwoli niszczyć bez ryzykowania życia naszych jednostek. Trzeba tylko pamiętać, żeby wstrzymać się wtedy z użyciem karty Ewok Scout Leader, bo przyspieszanie jednostek ze zdolnością Stealth działa na ich niekorzyść. Jeśli Ciemna Strona wykorzystuje powolne jednostki, to próbujemy użyć zdolności Stun oraz Log Trapów. W arenie kosmicznej wiele zależy od setupu. Jeśli uda nam się pociągnąć flotę, możemy spróbować oprzeć na niej arenę, co w połączeniu z Break Off the Attack może dać nam zwycięstwo. Należy jedynie pamiętać, że jeśli wystawimy flotę jako pierwszą, nie wystawiajmy od razu innych myśliwców. Przeciwnik może sobie bowiem całkiem odpuścić tę arenę, w której tradycyjnie dominuje Jasna Strona. Podpuśćmy go raczej, żeby wystawiał trochę więcej i dopiero wtedy dorzućmy tanie jednostki. Jeśli nie pociągniemy floty, opieramy się na myśliwcach i też powinniśmy stanowić realne zagrożenie, szczególnie jeśli uda nam się wystawić tam Wedge'a. Nie należy zapominać, że siłą naszej talii są liczne, tanie jednostki, dzięki czemu mamy sporo manewru w trakcie setupu.
Podsumowanie.
Przedstawiona talia nie jest przesadnie silna. Przeciwnik grając talią turniejową, raczej pokona nasze Ewoki. Nadal jest to jednak na tyle dobra talia, że ma szansę pokonać coś teoretycznie mocniejszego przy pewnej dozie szczęścia. A czy nie o to właśnie chodzi grając Ewokami?
Jeśli ktoś korzysta z programu Lackey do gry w SWTCG, to może tutaj pobrać powyższą talię.
Założenia.
Z oczywistych względów ograniczymy się tylko do kart z dodatku Return of the Jedi oraz nieoficjalnego Battle of Endor. Priorytetem jest jak najlepsze oddanie finałowych scen z filmu, ale chcielibyśmy, aby talia ta mogła również wygrywać, a przynajmniej stanowić jakieś wyzwanie dla przeciwnika. Bądź co bądź, Jasna Strona kanonicznie powinna ten konflikt wygrać.
Strefa kosmiczna.
Filmowa bitwa kosmiczna koncentruje się przede wszystkim na myśliwcach i to one będą stanowić trzon naszych sił. Nie należy jednak zapominać o reszcie rebelianckiej floty. Za jej reprezentanta mógłby posłużyć jakiś krążownik Mon Calamari (np. Home One), ale do naszej talii bardziej będzie pasować karta Endor Rebel Fleet. Nie dość, że odzwierciedla całą flotę, to jeszcze jest wzmacniana przez myśliwce, na których chcemy oprzeć strefę.
Wśród myśliwców szukamy przede wszystkim opcji za 3 lub mniej punktów budowy. W tym przedziale najlepiej sprawdzają się karty A-wing, Red Squadron X-wing i Gold Squadron X-wing. Szczególnie ta ostatnia jest ciekawą opcją, ponieważ posiada zdolność Hidden Cost 2. Nasza talia nie wykorzystuje dużej ilości punktów Mocy, więc możliwość płacenia nimi zamiast punktami budowy jest bardzo opłacalna. Z odrobinę droższych opcji warto zwrócić uwagę na kartę Wedge's X-wing A. Kiedy miałby zostać zniszczony, może przenieść żetony obrażeń z siebie na inną jednostkę w strefie kosmicznej. Mięsa armatniego akurat w tej strefie mamy dużo, więc taka zdolność idealnie wpasowuje się w naszą strategię gry. Tak mocno chroniona jednostka aż się prosi o dodanie pilota. Najlepiej oczywiście Wedge'a Antillesa, żeby trzymać się naszej opowieści. Będziemy o tym pamiętać wybierając postacie.
Ostatecznie nasze karty do tej strefy wyglądają następująco:
3 x A-wing
2 x Endor Rebel Fleet
4 x Gold Squadron X-wing
4 x Red Squadron X-wing
3 x Wedge's X-wing A
Strefa naziemna.
Wykorzystywane zestawy nie dają nam zbyt dużej możliwości wyboru jednostek do tej strefy. Zasadniczo jedyna sensowna opcja to oparcie się na Ewokach. Na szczęście jest to akurat zgodne z naszą koncepcją talii.
Ta arena jest zwykle dominowana przez Ciemną Stronę, która ma naprawdę wiele mocnych jednostek naziemnych. Potrzebujemy jakiejś sprytnej strategii, jeśli chcemy mieć tutaj choć cień szansy na zwycięstwo. Pierwszy pomysł, to użycie jednostek ze zdolnością Stealth. Dzięki temu szybkie jednostki przeciwnika w ogóle nas nie zaatakują. Jeśli przeciwnik oprze się akurat na nich, karty takie jak Rebel Commando Unit i Ewok Hunters mogą dać nam łatwe zwycięstwo. Niestety, jeśli Ciemna Strona użyje mocnych, wolnych jednostek, to zbyt długo takimi siłami się nie nacieszymy. Niestety żadna z możliwych do wybrania jednostek nie jest w stanie samotnie pokonać np. jakiegoś potężniejszego AT-AT.
Na szczęście jeśli przyjrzymy się dostępnym postaciom i lokacjom, to zobaczymy, że dosyć łatwo możemy dać naszym jednostkom naziemnym zdolność Stun. Bardzo kusząca opcja, aby móc rozprawić się z molochami. Tym bardziej, że jeśli zaatakujemy takiego giganta wieloma Ewokami, to efekty tej zdolności będą się kumulować. Skoro już mamy plan, to możemy dobrać jednostki najbardziej odpowiednie do jego realizacji. Ewok Warriors dostają zdolność Stun jeśli posiadamy lokację naziemną o podtypie Endor. Ponieważ zdecydowanie planujemy dodać taką lokację, to śmiało wrzucamy ich do talii. Ewok Squad ma za to zdolność Hidden Cost, która pozwoli im i wystawić się tanio, i na dodatek ukryć się na jedną turę przed atakami wroga. Nasze szanse zaczynają w tej arenie wyglądać trochę bardziej obiecująco niż się to mogło z początku wydawać, ale nie należy zapominać, że w tej arenie będziemy grać raczej na przetrwanie. Co w sumie jak najbardziej pasuje do filmu.
4 x Ewok Hunters
4 x Ewok Squad
4 x Ewok Warriors
2 x Rebel Commando Unit
Strefa postaci.
Pierwszym dylematem, który musimy rozwikłać składając tę arenę, jest kwestia, ile filmowych, unikalnych postaci chcemy mieć w naszej talii. Problem w tym, że mamy do wyboru sporą liczbą kart wzmacniających Ewoki, a filmowa "wielka trójka" - Han, Leia i Luke - nie dość, że Ewokami nie są, to jeszcze nie umieją ich specjalnie wzmocnić. Tym samym psują nam trochę naszą strategię. Luke'a możemy odrzucić jako pierwszego. Ma co prawda parę ciekawych opcji do wyboru, ale w filmach nie uczestniczył w walkach u boku Ewoków, więc nie pasuje do opowiadanej historii. Z tego punktu widzenia Han i Leia pasują zdecydowanie bardziej, ale brakuje im synergii z naszymi pozostałymi kartami. Dla przyzwoitości i poczucia opowieści dorzućmy jednak po jednej kopii ich kart - Hana w wersji M (jego Stealth w szczególności może się przydać, jeśli przeciwnik będzie grał czymś szybkim - np. Sithami) oraz Leię w wersji M (do atakowania dwóch jednostek na raz, gdyby przeciwnik grał kartami o niskim koszcie wystawienia). Tego typu wątpliwości nie ma już jednak w przypadku karty Chewbacca (N), który daje tani Retaliate wszystkim naszym Ewokom. Zdolność ta potrafi mocno pomieszać plany przeciwnika, szczególnie jeśli zmusi go do zastanawiania się, czy aby na pewno chce atakować wszystkimi jednostkami i narażać je na zniszczenie.
Musimy oczywiście dorzucić komplet Ewok Scout Leaderów, którzy przyspieszają pozostałe Ewoki i dają im zdolność Stun, co ładnie łączy się z naszymi planami w strefie naziemnej. Ewok Warrior z kolei, nie dość że jest bardzo tani, to jeszcze jest tym silniejszy im więcej mamy Ewoków. Nie może również zabraknąć miejsca dla Wicketa z jego zdolnością Stealth, która, jak pamiętamy, jest dość istotna w naszej strategii. Na koniec dorzucamy jeszcze Wedge'a Antillesa C, tak jak omawialiśmy to składając arenę kosmiczną. Nie dość, że wzmocni pilotowany myśliwiec, to jeszcze pomoże ratować te niepilotowane.
Ostatecznie, lista wykorzystanych postaci prezentuje się następująco:
3 x Chewbacca N
4 x Ewok Scout Leader
4 x Ewok Warrior
1 x Han Solo M
1 x Princess Leia M
2 x Wedge Antilles C
3 x Wicket W. Warrick B
Lokacje.
Przy składaniu areny postaci dodaliśmy m.in. komplet kart Ewok Warriors korzystających z lokacji o podtypie Endor. W naszych rozważanich ograniczymy się zatem tylko do lokacji o tym podtypie. Z pozoru kuszącą opcją wydaje się Bright Tree Village. Obniżanie kosztu Ewoków, przy talii opartej na zalaniu przeciwnika naszymi jednostkami wydaje się całkiem sensowne. Problem w tym, że żeby ta karta pozwoliła nam zaoszczędzić punkty budowy, musimy wystawić co najmniej 3 jednostki Ewoków i to już po setupie. Ta liczba teoretycznie nie robi wrażenia, ale nie należy zapominać, że w naszej talii są jeszcze karty bez podtypu Ewok, a na dodatek przeciwnik może podmienić naszą lokację zanim zacznie przynosić zyski. Zdecydowanie lepszą opcją jest Endor Battleground - karta dająca naszym jednostkom zdolność Stun 2. Nie dość, że idealnie wpisuje się w nasz plan, to jeszcze może być wystawiana do areny naziemnej lub postaci, w zależności od tego, co nam się bardziej w danym momencie opłaci. Inną ciekawą możliwością, szczególnie potężną jeśli przeciwnik oprze się na Sithach i będzie wykorzystywał sporo punktów Mocy, jest karta Forests of Endor sprawiającą, że nie-Endorowe jednostki naziemne przeciwnika muszą płacić po 2 punkty Mocy za każdą możliwość zadania obrażeń. Molochy Ciemnej Strony, które nie atakują, bo przeciwnikowi nie starczy Mocy na obronienie swoich Sithów? Kusząca perspektywa.
2 x Forests of Endor
2 x Endor Battleground
Karty misji.
W wykorzystywanych zestawach nie ma żadnej misji, która byłaby grywalna a przy tym nawiązywała do walk o Endor, więc tutaj nie dodajemy żadnej karty.
Karty bitewne.
Ograniczenie się tylko do tych dwóch dodatków, ponownie zostawia nam mało opcji do wyboru. W przeciwieństwie do kart misji, dysponujemy tu jednak paroma ciekawymi możliwościami. Pierwszą z nich jest karta Break Off the Attack, która za 4 punkty Mocy tapuje wszystkie jednostki kosmiczne przeciwnika. Jak już było wspomniane, Mocy akurat powinniśmy mieć pod dostatkiem, więc koszt nie jest przerażający, a możliwość bezkarnego atakowania przeciwnika przez jedną turę, może przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść, jeśli mielibyśmy jakieś kłopoty w tej arenie.
Kolejną ciekawą, a przy tym bardzo pasującą do naszej opowieści, opcją jest Log Trap. 6 kości obrażeń za 1 punkt Mocy, to bardzo dobry układ. Co prawda karta działa tylko na powolne jednostki naziemne Ciemnej Strony, ale przecież to ich się właśnie najbardziej obawiamy w tej arenie. Szybkimi jednostkami zajmą się przecież nasi "stealthowcy".
3 x Break Off the Attack
3 x Log Trap
Ekwipunek.
Mamy tu trochę ciekawych opcji. Broń Ewoków wydaje się ciekawa, ale niestety jest trochę za słaba, żeby ją wrzucać. Ciekawa jest natomiast kusza Chewbacci. Możliwość atakowania jednostek naziemnych z areny postaci może być właśnie tym, co przechyli szalę zwycięstwa na naszą korzyść w tej najtrudniejszej arenie. Wadą jest oczywiście to, że musimy pociągnąć na raz i tą broń i Chewbaccę, co może nie być łatwe. Chętni mogą zatem użyć zamiast kuszy, karty Ewok Bow. Nie jest silna, ale pozwala dręczyć przeciwnika w arenie postaci siedząc bezpiecznie wycofanym. Niewiele to jednak da, jeśli przeciwnik wystawi coś z Evadem, a to właśnie tej opcji w arenie postaci powinniśmy się najbardziej obawiać.
2 x Chewbacca's Bowcaster A
Taktyka.
Jeśli przeciwnik opiera się na szybkich jednostkach, mamy szczęście. Stealth pozwoli nam go pozwoli niszczyć bez ryzykowania życia naszych jednostek. Trzeba tylko pamiętać, żeby wstrzymać się wtedy z użyciem karty Ewok Scout Leader, bo przyspieszanie jednostek ze zdolnością Stealth działa na ich niekorzyść. Jeśli Ciemna Strona wykorzystuje powolne jednostki, to próbujemy użyć zdolności Stun oraz Log Trapów. W arenie kosmicznej wiele zależy od setupu. Jeśli uda nam się pociągnąć flotę, możemy spróbować oprzeć na niej arenę, co w połączeniu z Break Off the Attack może dać nam zwycięstwo. Należy jedynie pamiętać, że jeśli wystawimy flotę jako pierwszą, nie wystawiajmy od razu innych myśliwców. Przeciwnik może sobie bowiem całkiem odpuścić tę arenę, w której tradycyjnie dominuje Jasna Strona. Podpuśćmy go raczej, żeby wystawiał trochę więcej i dopiero wtedy dorzućmy tanie jednostki. Jeśli nie pociągniemy floty, opieramy się na myśliwcach i też powinniśmy stanowić realne zagrożenie, szczególnie jeśli uda nam się wystawić tam Wedge'a. Nie należy zapominać, że siłą naszej talii są liczne, tanie jednostki, dzięki czemu mamy sporo manewru w trakcie setupu.
Podsumowanie.
Przedstawiona talia nie jest przesadnie silna. Przeciwnik grając talią turniejową, raczej pokona nasze Ewoki. Nadal jest to jednak na tyle dobra talia, że ma szansę pokonać coś teoretycznie mocniejszego przy pewnej dozie szczęścia. A czy nie o to właśnie chodzi grając Ewokami?
Jeśli ktoś korzysta z programu Lackey do gry w SWTCG, to może tutaj pobrać powyższą talię.