I koniec. Po niemal sześciu latach i pięćdziesięciu ośmiu numerach doczekaliśmy ostatniego numeru Star Wars Komiks. A dokładniej doczekamy w dniu premiery 22 sierpnia.
Smutna wiadomość jest taka, że będzie to również ostatni wydany w tym roku komiks SW w Polsce. Wygląda jednak na to, że Egmont nie zamierza porzucać marki i jeżeli tylko będzie istniała taka możliwość to ponownie podejmie pałeczkę. Może już w przyszłym roku, a czy w formie albumów, zeszytów lub czasopism komiksowych to czas pokaże.
Tymczasem opisy trzech kolejnych historii składających się na sierpniowy zeszyt.
"Spadająca gwiazda" (Starcrash, Star Wars #27) - Wprawdzie separatyści najechali już Naboo, ale pomniejsze konflikty zbrojne zdarzały się i wcześniej. W Starej Republice jeszcze nikt nie przypuszcza, że za mniej niż dekadę całą galaktykę ogarną wojny klonów. A już na pewno nie młody rycerz Jedi, Yoshi Ralph-Elan, bohater tego komiksu – jednej z tych historii, które nie są powiązane z głównymi wydarzeniami, ale wzbogacają uniwersum Star Wars.
Scenariusz Doug Petrie, rysunki Randy Green, tusz Andy Owens, kolory Dave McCaig.
"Rutynowe męstwo" (Routine Valor, Free Comic Book Day 2006) - Komiks z rysunkami Douga Wheatleya, znanego z serii Mroczne czasy, opowiada o jednym z wielu starć między Republiką Galaktyczną a separatystami podczas wojen klonów, bitwie o Sarrish. Od wybuchu konfliktu minęły trzy lata. W bitwie o Duro siły republikańskie pod dowództwem generała Obi-Wana Kenobiego pokonały separatystów, którzy wycofali się na Sarrish.
Scenariusz Randy Stradley, rysunki Doug Wheatley, kolory Ronda Pattison, okładka Sean McNally.
"Buda na Terk Street" (The Hovel on Terk Sreet, Tales #6) - Głównym bohaterem tej historii jest Greedo, drugoplanowa postać znana z filmów. W dzieciństwie mieszkał w Mos Espie i w Mrocznym widmie ukazano jego bójkę z małym Anakinem Skywalkerem, przerwaną przez Qui-Gona. Z kolei w Nowej nadziei, już jako łowca nagród, chciał zabić Hana Solo, co sam przypłacił życiem.
Scenariusz Tom Fassbender i Jim Pascoe, rysunki Eric Powell, tusz Drew Geraci i Keith Barnett, kolory Dave Stewart.
Tłumaczenie: Maciek Drewnowski i Zbyszek Grzędowicz.
okładka - /News/18645