TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Kanoniczny „Uczeń Jedi”

2022-02-27 16:36:35 starwars.com

Do startu drugiej fazy Wielkiej Republiki zostało jeszcze parę miesięcy, a czas pomiędzy został wypełniony premierami książek przedstawiającymi losy bohaterów znanych nam z filmów i seriali. Na 26 lipca została zapowiedziana powieść dla starszej młodzieży „Padawan” pióra Kiersten White, autorki znanej niektórym z antologii „From a Certain Point of View: The Empire Strikes Back”. Fabuła skupi się oczywiście na losach młodego Obi-Wana Kenobiego, padawana Qui-Gon Jinna. Książka w cenie 18,99 USD zostanie wydana w nakładzie Disney-Lucasfilm Press. Zainteresowanych powieścią odsyłam na oficjalną, gdzie przedstawiono krótki wywiad z autorką oraz okładkę, do której ilustrację stworzył Charlie Bowater.


Obi-Wan Kenobi jako młody padawan stara się odnaleźć swoje miejsce w Mocy w trakcie przygody wymagającej dojrzałych decyzji.

Obi-Wan Kenobi naprawdę chce być dobrym padawanem. Nawet najlepszym padawanem. Ale z jego nowym mistrzem, Qui-Gon Jinnem, wydaje się to coraz bardziej niemożliwe. Wszyscy przyjaciele Obi-Wana przestali trenować w akademii, a by stać się prawdziwymi Jedi, zaczęli zdobywają doświadczenie na misjach, podczas gdy on wciąż przebywa na Coruscant, ćwicząc swoje formy i medytując. Odkąd były mistrz Qui-Gona, Dooku, opuścił Zakon, wydaje się, że Qui-Gon był zbyt zajęty próbami połączenia się z Mocą lub kłótniami z Radą Jedi, by właściwie wyszkolić swojego padawana.

Kiedy Obi-Wan w końcu przekonuje Qui-Gona, by zabrał go na misję na odległą planetę, którą kiedyś eksplorowali starożytni Jedi, jego mistrz nie pojawia się w dniu ich wyjazdu. Obi-Wan podejmuje lekkomyślną decyzje o samodzielnej podróży. Po przybyciu na tajemniczą planetę spotyka grupę nastolatków bez nadzoru dorosłych, którzy wykazują zdolności kontaktu z Mocą. Wolny od ograniczeń Zakonu, Obi-Wan dołącza do nich w ich śmiałych przygodach, ale jego padawanska strona wciąż kwestionuje dziwny związek nastolatków z Mocą i otaczającą ich zieloną planetą oraz jak to wszystko będzie miało wpływ jego przyszłość. Obi-Wan pozna swoje granice związku z Jedi i Mocą w tej ekscytującej i uduchowionej przygodzie jednego z najwytrwalszych bohaterów Gwiezdnych Wojen.

Temat do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (5)

Książki

Ciekawostki #3: Adaptacja „Skywalker Odrodzenie”

2022-02-24 12:14:01

W listopadzie Wydawnictwo Olesiejuk wydało adaptację dziewiątego epizodu sagi pod tytułem „Star Wars: Skywalker Odrodzenie”. Fabuła książki w zdecydowanej większości odpowiada fabule filmu, jednakże autorka dodała do niej kilka własnych autorskich wątków i wtrąceń. Jeśli chcecie dowiedzieć się w jaki sposób powrócił Palpatine lub trochę lepiej poznać relację Lei i jej uczennicy Rey to zapraszamy do lektury tej książki, natomiast w artykule publikujemy mniej oczywiste ciekawostki dotyczące tej historii.

Czy to ten Ommin?


Tak, wszystko wskazuje na to, że do kanonu bocznymi drzwiami wszedł Ommin, który w książce został określony starożytnym królem Sithów. Ommin zadebiutował niemal 30 lat temu w ramach serii komiksowej „Opowieści Jedi”, w której to nosił mechaniczny egzoszkielet wspierający jego zniszczone ciało. W dziewiątym epizodzie Palpatine w podobny sposób radził sobie ze swoją fizyczną niedołężnością. Jak się okazuje, mechanizm, który podtrzymywał Palpatine'a, został nazwany uprzężą Ommina — na cześć starożytnego Sitha.

Vexis z Rebeliantów


Na Pasaanie między Rey a pewnym wężopodobnym stworem dochodzi do interakcji, na skutek której Jedi poznaje na własnej skórze (a właściwie na skórze węża), jak leczyć za pomocą Mocy. Dzięki książce i przewodnikowi ilustrowanemu do epizodu dziewiątego wiemy, że stworzenie to zostało nazwane Vexisem. Ciekawostka nie dotyczy oczywiście samej nazwy, a tego, że Vexis związany jest... z jednym z mandaloriańskich klanów. Sygnet Domu Kast, który pojawił się w premierowym odcinku czwartego sezonu „Rebeliantów”, przedstawia zwiniętego Vexisa. Informacja ta pojawiła się w publikacji „The Star Wars Book” Pablo Hidalgo, Cole'a Hortona i Dana Zehra.

Kogo my tu mamy...


W finale epizodu możemy zobaczyć zbieraninę statków z całej galaktyki, które przybywają nad Exegol, by wspomóc bohaterów w walce z Ostatecznym Porządkiem. Film nie zdradza czy wśród przybyłych znajdują się jacyś starzy znajomi, natomiast w książce dowiadujemy się na ten temat nieco więcej. Na wspólnym kanale odzywa się m.in. Kazuda Xiono w swojej „Ognistej Kuli” z serialu „Ruch Oporu” i Alfabet Dwa nawiązujący do trylogiii Alexandra Freeda pt. „Eskadra Alfabet”. Poza tym na miejscu znajduje się również Eskadra Upiorów z trylogiii „Koniec i Początek”. Wcześniej wspomniana jest również żona Snapa Wexleya — Karé Kun.

Sarrassiańskie Żelazo


Jeśli ktoś czytał „Błędnego Rycerza” Johna Jacksona Millera to może kojarzyć Sarrassiańskie Żelazo, a dokładniej planetę Sarrassia, na której religijny konflikt stłumił Lord Sithów Ayanos Bactra z powodu znajdujących się tam złóż żelaza. Ten sam surowiec został użyty w „Skywalker Odrodzenie” — alchemicy Sithów używali go, ponieważ sarrassiańskie żelazo w pewnym stopniu rezonuje z ciemną stroną Mocy. Jeden z takich alchemików, Albrekh, użył go do naprawienia maski Kylo Rena.

„Ślicznotka” Lando Calrissiana


Statek o nazwie Ślicznotka (w oryginale Lady Luck) to jeden z kultowych elementów starego kanonu. Zadebiutował w pierwszej trylogii o Thrawnie Timothy'ego Zahna, a potem pojawiał się w niezliczonej ilości dzieł, od Ery Nowej Republiki przez Nową Erę Jedi i kończąc na Dziedzictwie. Słynny statek Lando pojawił się już w książce „Ostatni Strzał”, lecz od tego czasu słuch o nim zaginął. Jak się okazuje, twórcom adaptacji przypomniało się o istnieniu Ślicznotki — Lando Calrissian właśnie na pokładzie tego statku przyleciał na Ajan Kloss, planetę, na której mieściła się baza Ruchu Oporu.

Oko Pajęczego Bagna


Oko Pajęczego Bagna (w oryginale Eye of the Webbish Bog) miało pojawić się w samym filmie, lecz ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu. Tej specyficznej kreaturze może nie udało się pojawić na dużym ekranie, ale zdecydowano pozostawić ten wątek w książce. Kylo Ren swoje tellurium zdobywa na planecie Mustafar właśnie od owego pajęczaka. Oko Pajęczego Bagna pojawia się również w komiksie „Darth Vader: Prosto w Ogień”. Istnieje też teoria, że inspiracją do stworzenia Oka był Tor Valum, główny antagonista stworzony przez Colina Trevorrowa na potrzeby nigdy niepowstałego epizodu dziewiątego pt. „Duel of the Fates”.

Zapraszamy również do zapoznania się z ciekawostkami z innych książek:
Ciekawostki #1: „Światło Jedi”
Ciekawostki #2: „Burza Nadciąga”
KOMENTARZE (9)

Książki

Wyrusz „Na ratunek Valo”

2022-02-24 03:55:11 Olesiejuk

Od wczoraj w całej Polsce można zakupić drugą tegoroczną premierę od wydawnictwa Olesiejuk. Na półkach księgarń trafiła młodzieżowa powieść „Na ratunek Valo” autorstwa Daniela José Oldera, należąca do projektu Wielka Republika. Książkę w cenie 33 zł, objętości 232 stron i przekładzie Anny Hikiert-Berezy można zamawiać na stronie sklepu Świat Książki.


"Na ratunek Valo" to kolejny tytuł epickiej serii "Star Wars. Wielka Republika".

Festiwal Republiki zbliża się wielkimi krokami! Goście z całej galaktyki przybywają na planetę Valo, aby wziąć udział w niesamowitej, zakrojonej na szeroką skalę imprezie, która ma być wielkim świętem Republiki. Podczas gdy wszyscy Valończycy przygotowują się do festiwalu, padawan Jedi Ram Jomaram zaszył się w swojej ulubionej kryjówce: zapuszczonym warsztacie, pełnym rozmaitych części i narzędzi. Gdy jednak z pobliskiego wzgórza, zwanego wzgórzem Crashpoint, dobiega sygnał alarmu, chłopiec wyrusza wraz ze swoim zaufanym droidem V-18, aby zbadać tę sprawę. Odkrywa, że ktoś sabotował valońską wieżę łączności. To przerażający znak, który może świadczyć tylko o jednym – że zarówno samo Valo, jak i nadchodzący Festiwal Republiki są zagrożone.

Wkrótce okazuje się, że te obawy nie są bezpodstawne. Gdy Ram śpieszy, aby ostrzec Jedi o potencjalnym niebezpieczeństwie, na planetę napadają straszliwi Nihilowie! Teraz Ram musi stawić czoło wrogowi, który przypuścił szturm na wieżę Crashpoint, i wysłać do Republiki sygnał wołania o pomoc. Na szczęście może liczyć na wsparcie ze strony niespodziewanych sojuszników.

Temat do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (12)

Książki

Pomiędzy Legendami a kanonem

2022-02-21 12:06:30 Numidian Prime

Jednym z niepomyślnych skutków przejęcia przez Disneya praw do marki Star Wars była kasacja starego kanonu, który w tamtych czasach nosił nazwę Expanded Universe. By być rzetelnym, trzeba by rzec, że oficjalnie do żadnej kasacji nie doszło, a stary kanon spotkało pewnego rodzaju przeobrażenie w twór o nazwie Legendy i po dziś dzień ksiażki z Expanded Universe sprzedawane są właśnie z żółtym paskiem „Legends” (na przykład w ramach serii „The Essential Legends Collection”). Mleko się jednak rozlało i podziały w fandomie związane ze wspieranym kanonem są niemal równie widoczne jak te wśród fanów Tolkiena, którzy na podobnej zasadzie akceptują (bądź nie) dzieła Petera Jacksona i z ekscytacją (bądź przerażeniem) oczekują premiery nowego serialu Amazona.


Nie jest jednak tak, że stary kanon został hermetycznie zamknięty w pojemniku o nazwie Legendy. Pewnym duchom przeszłości udało się przeniknąć do aktualnie obowiązującego kanonu Disneya (zwanego czasem pelikanonem). Nie trudno zauważyć obecność słynnego Chissa Thrawna w serialu „Rebelianci” i sześciu nowych książkach Timothy'ego Zahna, lecz widmo Legend pojawia się również w kanonie w bardziej subtelny sposób (notabene Zahn niejednokrotnie korzystał w kanonie z postaci i ras wprowadzonych w swoich wcześniejszych legendarnych dziełach). Tym między innymi zajmuje się autor bloga Numidian Prime, gdzie w zakładce „Continuity Breakdown” można znaleźć wszelkie wykryte nawiązania do starego kanonu. Dla przykładu, w niedawno wydanej książce Daniela J. Oldera pt. „Midnight Horizon” możemy znaleźć lokację o nazwie Whyren Boulevard, która nawiązuje do słynnego napoju Rezerwa Whyrena, który wpierw pojawił się w legendarnej serii „X-Wing”, a później skorzystano z niego w serialu „The Bad Batch”. Przesuwając się nieco niżej na stronie Numidian Prime możemy znaleźć artykuł dotyczący nadchodzącej w tym roku powieści „Eskadra Alfabet: Cena Zwycięstwa”. Autor trylogii, Alexander Freed, jest absolutnym fanem starego kanonu (zresztą sam go współtworzył), więc w jego powieściach można znaleźć całą rzeszę legendarnych „duchów przeszłości”. Wspomina planetę Metalorn z klasycznych komiksów Marvela z 1977 roku, sektor D'Aelgoth z „Gambitu Huttów”, jest to też pierwsza kanoniczna pozycja, w której pojawia się postać z rasy Cathar. Na koniec część bohaterów osiada na planecie Spirana znanej ze staro-kanonicznej książki „Luke Skywalker i Cienie Mindora”. To tylko przedsmak tego, co można znaleźć na blogu Numidian Prime, więc wszystkim zainteresowanym polecamy lekturę jego artykułów.


Nie jest to jedyny autor, który trudni się tego rodzaju gwiezdno-wojenną pracą. Na profilu SWContinuity na Twitterze możemy znaleźć wiele podobnego rodzaju smaczków podanych w prostej i szybkiej do przyswojenia formie. Autor znalazł wiele interesujących nawiązań, czasem do bardzo niszowych pozycji ze starego kanonu i niemal codziennie dodaje kolejne, więc jeśli kogoś interesują tego rodzaju znaleziska i korzysta z Twittera to obserwowanie SWContinuity wydaje się dobrym pomysłem. Na profilu możemy odnaleźć powiązania ze słynnym „The Star Wars Holiday Special”, Karmazynowego Jacka z siódmego zeszytu komiksów Marvela czy chociażby system Teta z serii komiksowej „Opowieści Jedi”. Również na Bastionie Star Wars sporadycznie pojawiają się tego typu rozpiski — najczęściej na forum dzięki spostrzeżeniom użytkowników bądź w artykułach (np. tutaj).

Stary kanon nie umarł, gdyż pozostał w sercach w wielu fanów. Widać jednak, że nie zapomnieli o nim również sami autorzy, wśród których znajduje się wielu takich, którzy regularnie korzystają z tego, co zostało wymyślone przez ponad 30 lat od premiery „Nowej Nadziei”. Jedni robią to częściej (np. Alexander Freed i Cavan Scott), inni rzadziej, ale nic nie wskazuje na to, żeby widmo Legend miało na stałe zniknąć z powstających produkcji Star Wars.
KOMENTARZE (21)

Książki

Kanoniczna powieść o ślubie Hana i Leii

2022-02-17 18:44:25 StarWars.com

W dzień Walentego oficjalna podarowała prezent wszystkim fanom zakochanym w uniwersum Star Wars, na jej łamach otrzymaliśmy zapowiedź kanonicznej powieści o ślubie najbardziej znanej pary w odległej galaktyce. Książkę o tytule „The Princess and the Scoundrel” napisze Beth Revis, autorka powieści „Rebel Rising”. Historia ma rozgrywać się zaraz po „Powrocie Jedi”, jednak by nie zdradzać więcej szczegółów, zapraszam chętnych do przeczytania krótkiego wywiadu z autorką na StarWars.com. Książka ukaże się w nakładzie wydawnictwa Del Rey. Legendarne zaślubiny Leii i Hana można było wcześniej poznać w powieści „Ślub księżniczki Lei” wydanej w 1994 roku i napisanej przez Dave'a Wolvertona.


Serdecznie zapraszamy na ślub księżniczki Lei Organy i Hana Solo.

Gwiazda Śmierci zostaje zniszczona. Darth Vader nie żyje. Imperium jest spustoszone. Ale na leśnym księżycu Endor, pośród chaosu zmieniającej się galaktyki, czas stoi w miejscu dla księżniczki i jej łajdaka.

Po zamrożeniu w karbonicie, a następnie zaryzykowaniu wszystkiego dla Rebelii, Han chce zacząć żyć dla siebie. On i Leia zasłużyli na wspólną przyszłość. A kiedy oświadcza się Lei, po raz pierwszy od dłuższego czasu ma dobre przeczucia. Ale dla Lei walaka nie wydaje się tak naprawdę skończona. Jest jeszcze praca do zrobienia, pokuta za mroczny sekret, o którym teraz wie, że płynie w jej żyłach. Jej brat, Luke, oferuje jej tę szansę — taką, która wiąże się z rodziną i obietnicą Mocy. Ale kiedy Han prosi ją o rękę, Leia od razu odpowiada. . . TAK.

Ale sielankowe szczęście nie twa długo. Gdy tylko Han i Leia opuszczają swoją idylliczną ceremonię na Endorze i wyruszają w podróż poślubną, znajdują się na najwspanialszej i najbardziej efektownej scenie ze wszystkich: Halcyonie, luksusowym stateku w podróży do najcudowniejszych światów w galaktyce. Ich małżeństwo oraz pokój i dobrobyt, które reprezentuje, są piorunochronem dla wszystkich w galaktyce — w tym dla resztek Imperium, które wciąż trzymają się władzy.

W obliczu najbardziej rozpaczliwej chwili żołnierze Imperium rozproszyli się po całej galaktyce, okopując się na odizolowanych światach, podatnych na ich wpływy. Gdy Halcyon podróżuje od świata do świata, jedna rzecz staje się całkowicie jasna: wojna się nie skończyła. Ale gdy niebezpieczeństwo się zbliża, Han i Leia odkrywają, że toczą swoje najlepsze bitwy nie w pojedynkę, ale jako mąż i żona.

Temat do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (8)

Książki

Przewodnik ilustrowany po „Wielkiej Republice”

2022-02-17 12:25:47 Amazon

Jakiś czas temu w sklepie Amazon pojawiło się ciekawe wydanie związane z projektem „Wielka Republika”. Mowa o „Star Wars: The High Republic: An Illustrated Archive”, które najprawdopodobniej będzie przewodnikiem ilustrowanym na temat ery Wielkiej Republiki (kilkaset lat przed wydarzeniami z sagi).

Dla światła i życia.

Zanurz się w ekscytującym świecie Wielkiej Republiki dzięki temu ilustrowanemu przewodnikowi o złotej erze Jedi!

Setki lat przed sagą Skywalkerów — powyższa książka jest definitywnym przewodnikiem po Rycerzach Jedi Wielkiej Republiki, będącym fascynującym wglądem w czasy dzielnych bohaterów, przerażających potworów i śmiałej eksploracji. Wraz z oszałamiającymi oryginalnymi ilustracjami i nowymi rewelacjami, ta niesamowita książka to kluczowa kolekcjonerka, która przeniesie Cię do złotego wieku galaktyki.

KLUCZOWY PRZEWODNIK JEDI: Poznaj Jedi Wielkiej Republiki, ze szczegółowymi profilami bohaterów takich jak Avar Kriss, Bell Zettifar, Stellan Gios, Keeve Trennis, Burryaga, Yoda czy wielu innych.

OSZAŁAMIAJĄCE ILUSTRACJE: Zobacz ulubione postacie, potwory, pojazdy i lokacje, które ożyją dzięki niesamowitymi ilustracjom i nigdy wcześniej niepublikowanym grafikom.

POZNAJ SEKRETY WIELKIEJ REPUBLIKI: Odkryj tajemnice Mocy i poznaj technologię Zakonu Jedi — w tym ich myśliwce i unikalne projekty mieczy świetlnych tej nieprawdopodobnej ery.

SKOMPLETUJ SWOJĄ KOLEKCJĘ STAR WARS: Owa książka dołącza do biblioteki ulubionych tytułów takich jak Star Wars: The Lightsaber Collection, Star Wars: The Secrets of the Sith i Star Wars: The Ultimate Pop-up Galaxy in Insight Editions.

Przewodnik nie doczekał się jeszcze opublikowanej okładki — wiadomo jednak, że premiera jest obecnie przewidziana na 18 października 2022 roku. Książka, podobnie jak inne pozycje z tej serii, ma zostać wydana w twardej oprawie i aktualnie widnieje przy niej cena 35.99$. Będzie zawierać 160 stron, natomiast autorem jest Cole Horton.


Nie jest to ostatnie wydanie tego typu, które zaplanowano na jesień tego roku. W tym artykule informowaliśmy pobieżnie o pozycji „Art of Star Wars: The High Republic” autorstwa Kristin Baver. Wydanie będzie zawierać rysunki, grafiki, projekty, które powstały w ramach tworzenia historii z tej inicjatywy. Album będzie zawierał m.in. różne kostiumy Jedi, rysunki koncepcyjne Nihilów i Marchiona Ro czy zagrożenia dla Jedi i galaktyki o tajemniczej nazwie, której na razie nie będziemy zdradzać. Co ciekawe, produkt w sklepie Amazon (link tutaj) ma dopisek „Faza Pierwsza”, więc wygląda na to, że możemy spodziewać się trzech pozycji tego typu. Premiera jest przewidziana na 27 września, a całość będzie zawarta na aż 224 stronach.
KOMENTARZE (14)

Książki

„Quest of the Jedi” od Dark Horse w tym roku

2022-02-12 08:47:47

Do startu drugiej fazy ponad pół roku, więc można by się spodziewać, że w kolejnym epizodzie „The High Republic Show” nie dowiemy się za wiele na temat przyszłości tej inicjatywy. Nic bardziej mylnego — odcinek zdradził naprawdę wiele na temat drugiej fazy i planów związanych z tym projektem w ramach innych mediów. Przypomniano m.in. o zapowiedzianej parę miesięcy temu grze „Eclipse”, serialu „The Acolyte” w reżyserii Leslye Headland, ale też zwrócono uwagę na to, że w związku z „Wielka Republiką” czeka nas wiele nowych rzeczy, których na razie nie mogą zdradzić. Od jakiegoś czasu w sieci sporo mówi się o ewentualnej produkcji aktorskiej z tej ery (np. tutaj), więc może na Star Wars Celebration dowiemy się czegoś więcej na ten temat.


W dalszej części programu temat zszedł na aktualnie wydawane książki i komiksy. Najpierw przedyskutowano od deski do deski wydarzenia z „The Fallen Star” Claudii Gray, by później przejść do komiksu „Szlak Cieni” Daniela Jose Oldera, który Michael Siglain nazwał najlepiej napisanym komiksem ich czasów. Później przedstawiono, co czeka fanów ery w następnych tygodniach (komiks „Eye of the Storm” Charlesa Soule'a i finały obu komiksów typu ongoing Daniela J. Oldera i Cavana Scotta), aż w końcu nadszedł najważniejszy moment każdego epizodu, czyli nowe zapowiedzi.



Pierwsza powieść dla dorosłego czytelnika to Convergence Zoraidy Córdovy. Za powieść dla młodego dorosłego pt. Path of Deceit odpowie Tessa Gratton i Justina Ireland, natomiast książkę dla najmłodszych Quest for the Hidden City napisze George Mann. Wiemy już też co nas czeka od wydawnictwa komiksowego Dark Horse - Claudia Gray napisze komiks o tytule „Quest of the Jedi”. Do tego można śmiało dołożyć wcześniej zapowiedziany komiks o Porterze Engle'u Charlesa Soule'a i kontynuację „The High Republic Adventures” Daniela J. Oldera od wydawnictwa Dark Horse.


To nie koniec zapowiedzi, gdyż w tym roku czeka nas również album Kristin Baver pod tytułem „Art of the Star Wars: The High Republic”. Wydanie będzie zawierać wszelkiego rodzaju rysunki, grafiki, projekty, które powstały przed i w czasie tworzenia historii z tej inicjatywy. W albumie będzie można zobaczyć różne kostiumy Jedi, rysunki koncepcyjne Nihilów i Marchiona Ro czy zagrożenia dla Jedi, które zostało wyjawione w ostatnich komiksach fazy pierwszej.
KOMENTARZE (5)

Książki

„Midnight Horizon” kończy pierwszą fazę książek

2022-02-01 18:21:37

Za granicą druga faza „Wielkiej Republiki” dopiero w październiku tego roku (więcej na ten temat tutaj), a tymczasem od dzisiaj można zakupić ostatnią z książek pierwszej fazy w oryginalnym wydaniu. „Midnight Horizon” Daniela Jose Oldera opowie historię dla młodego dorosłego — bohaterami tejże opowieści są m.in. Reath Silas i Cohmac Vitus, których mogliście poznać we „W Ciemność”, Zeen Mrala z komiksu „The High Republic Adventures” i Ram Jomaram, który zadebiutował w „Na Ratunek Valo”. Akcja dzieje się na planecie Korelia, a przeciwnikami Jedi po raz kolejny są nieobliczalni Nihilowie.



Two hundred years before the events of Star Wars: The Phantom Menace, in the era of the glorious High Republic, the Jedi are the guardians of peace and justice in the galaxy!

After a series of staggering losses, the Republic seems to finally have the villainous Nihil marauders on the run, and it looks like there's light at the end of the tunnel. Until word comes of a suspected Nihil attack on the industrial cosmopolitan world of Corellia, right in the Galactic Core.

Sent to investigate are Jedi Masters Cohmac Vitus and Kantam Sy, along with Padawans Reath Silas and Ram Jomaram, all fighting their own private battles after months of unrelenting danger. On Corellia, Reath and Ram encounter a brazen young security specialist named Crash, whose friend was one of the victims of the Nihil attack, and they team up with her to infiltrate Corellia's elite while the Masters pursue more diplomatic avenues. But going undercover with Crash is more dangerous than anyone expected, even as Ram pulls in his friend Zeen to help with an elaborate ruse involving a galactic pop star.

But what they uncover on Corellia turns out to be just one part of a greater plan, one that could lead the Jedi to their most stunning defeat yet….

The New York Times best-selling series continues.... For light and life!

Debiutujące miesiąc temu „The Fallen Star” Claudii Gray spotkało się z mieszanym odbiorem wśród fanów. Jeśli bazować na opiniach recenzentów to powieść Oldera wydaje się być oceniana lepiej. Amerykanin ma ostatnio dobrą passę — jego książka dla młodszego czytelnika przeszła bez większego echa, lecz komiks „Szlak Cieni”, którego premierę w tym roku zapowiedziało wydawnictwo Egmont, jest jednym z najlepiej ocenianych komiksów tej inicjatywy, zarówno wśród zagranicznych fanów jak i użytkowników Bastionu. Czy to jednorazowy sukces czy Daniel J. Older poczuł w końcu Moc i możemy się spodziewać od niego świetnych pozycji? Czas pokaże, a już teraz można ocenić czy „Midnight Horizon” wpisuje się w ten trend.



Zapraszamy również do tematu na forum.
KOMENTARZE (16)
Loading..